czwartek, 4 listopada 2010

Szufladowe wyzwanie #10

Nowe wcielenie opaski :)
Pierwszy raz postanowiłam wziąć udział w "Szufladowym wyzwaniu". Chwilę już obserwuję konkursowe zmagania i wreszcie sama się ośmieliłam.
Temat wyzwania #10 to Smaki Dzieciństwa. Ostatnio wróciłam z dwutygodniowego pobytu w domu rodzinnym, gdzie wertowałam szafy w poszukiwaniu wieloletnich zbiorów "tego co się może przydać" :) Wśród sterty worków wygrzebałam wszystkie swoje dziecięce czapki oraz tak popularne kiedyś opaski. Jedną z nich zrobiła mi na zimowy prezent (może i Mikołajowy?) moja Ciocia Miecia, dziś już 78 letnia nestorka naszej rodziny. Ciocia całą rodzinkę ubierała w wełniane swetry i kamizelki, prawdziwa mistrzyni w tym fachu. Popatrzyłam tak na nią (opaskę) z sentymentem i przymierzyłam. Okazało się, że nadal pasuje. Należało ją tylko unowocześnić. Odprułam ten maskujący szycie i marszczący ją pasek a na uatrakcyjnienie jej wybrałam broszkę. Pomysł zaczerpnięty z ostatniego nr "Naj Magazyn". Do wykonania broszki przydały się resztki ślicznego cielęcego juchtu z którego w 1998 zrobiłam swoją pracę dyplomową. Była to damska torebka z puderniczką do kompletu. Tak wczorajszego wieczoru, jednym okiem zerkając na "Ratowników" przypomniałam sobie swoje kaletnicze umiejętności:) Projekt jest zmodyfikowany, różni się od gazetowego oryginału. Opaska przyda się w sam raz na obecną pogodę a ile wspaniałych wspomnień przywołała. Bezcenne...
Znalazłam zdjęcie z czasów jej pierwszego użytkowania. Jestem trzecioklasistką i to moja pierwsza, w dodatku jesienna, wizyta w "Wesołym Miasteczku". Ale była zabawa!


3 komentarze:

 1. Dziękujemy za udział w szufladowym wyzwaniu. Opaska pięknie się prezentuje. Pozdrowienia dla Cioci. Zdjęcie sprzed lat- bezcenne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna opaska!
  i dzięki za Ostatniego Mohikanina! To też mój smak dzieciństwa- trochę późnego ale byłam w kinie na tym filmie na pewno ze trzy razy...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki :)
  Mnie ostatnio mąż sprawił wersję DVD teraz mam lektora i wspaniałą jakość obrazu :)
  Niewiele osób wie, że Unkas czyli Eric Schweig to znany indiański artysta rzeźbiarz. Teraz niestety już krótkowłosy i dużo starszy:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)