środa, 30 stycznia 2013

Wakacje w Koszulkach Luty za pasem a ja wspominam wakacje :) Dopiero teraz poczułam chęć i siłę do krótkiej refleksji. Ta siła przekłada się jedynie na pisanie bo ogólnie kuruję się antybiotykiem z paskudnej infekcji migdałowo-usznej :/
Zdjęcia pochodzą z wrześniowej wycieczki o której już pisałam w poprzednim poście. Zawsze wyszukuję i dokumentuję koszulki z miejsc w których jestem. Czasem skuszę się nawet na zakup. W Solinie przeważały jarczmarczne t-shirty z których haseł najbardziej rozbawiło mnie: "Szukam drugiej połówki (może być 0,7)". 
 Najpiękniejsze rzeczy bieszczadzkich artystów można znaleźć na drodze do zapory. Stoi na niej pełno straganów ale jest kilka które się wyróżniają a w śród nich i ten:


Piękne Bieszczadzkie Anioły oraz ikony malowane na starych drewnianych deskach. Polecam chociaż ceny są wysokie. Unikatowość oraz artyzm malarki i kunszt warsztatu wart jest tej ceny.
Najpiękniejsze bieszczadzkie koszulki znalazłam dopiero na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie oraz Balnicy:

Majdan Sklepy z pamiątkami, ikonami oraz wyrobami spożywczymi takimi jak miód czy ser owczy lub kozi mieszczą się w wagonach kolejki. 
Nasza grupa jechała krótszą trasą Majdan - Balnica. Na stacji końcowej jest jeden dom ze sklepem spożywczym, pamiątkami i Luną śpiącą na schodach. Luna to pies-wilk co widać na załączonym zdjęciu a w rzeczywistości wzbudzała jeszcze większy respekt w pozycji stojącej. Dopiero wtedy było widać je wilcze geny :) To wszystko tylko pozory bo jest uosobieniem spokoju i "tumi wisizmu" :P


Luna

 W sklepie tym znajdowały się najpiękniejsze koszulki, szare z czarnym rysunkowym nadrukiem wilka i innych bieszczadzkich zwierząt. Nie zrobiłam zdjęcia bo trochę było mi głupio. Chciałam sobie zakupić tą z portretem wilka lecz niestety L-ki wyszły :/ Przy wieczerzy wigilijnej dowiedziałam się, że brat mojej bratowej często jest gościem w tych stronach i zna prowadzącego sklep bieszczadnika więc obiecał, że przy najbliższej okazji zakupi mi koszulkę.

Się relaksuję co widać po rozmarzonej twarzy :)

Podróż kolejką jest cudowna i odprężająca. Można wdychać pełną piersią świeże powietrze i odpoczywać. Zachęcam do rozmowy z Panem obsługującym hamulce między wagonami kolejki bo można dowiedzieć się wiele z historii tych ziem. Dzięki niemu zobaczyliśmy wśród zieleni zdziczałe sady i zarysy fundamentów dawnych domostw ludzi, których czas już minął.Na koniec zdjęcie naszego Bieszczadzkiego Morza, które najpiękniejsze jest właśnie wczesną jesienią kiedy plaże pustoszeją. Chordy komercyjnych turystów wracają do swych domostw a na szlakach można spotkać prawdziwych pasjonatów wolności. To kojące miejsce dla wszystkich zmęczonych, chcących choć na chwilę "błądzić po bezdrożach mgły, w labiryntach w których materializuje się melancholia" (cyt. G.G.Marquez) 
Pozdrawiam :*


3 komentarze:

 1. Balsam na moją dusze...Bieszczady kojarzą mi się z wszystkim co najlepsze, a zwłaszcza z cudownymi wakacjami:):)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiec zapraszam czesciej na wycieczke w bieszczady:)Sanok to moje miasteczko zamieszkania, a reczej juz tylko bywam tu raz na jakis czas, :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko mam okazję to zaglądam :) Znajomych mam rozsianych po całych okolicach, Besko, Zarszyn, Lesko, Pielnia no i oczywiście Sanok :)

   Usuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)