poniedziałek, 5 września 2011

Uki dla przedszkolaka

Zapowiadałam relację na weekend a jest na początek tygodnia :) Dla mojego płaczącego przedszkolaka postanowiłam zrobić worek na rzeczy i obuwie. Szukając w sklepach fajnego woreczka złapałam się za głowę. Jeśli coś było tanie to z paskudnymi nadrukami pełnymi agresji. Jakiś wściekły rekin albo samochodowa kraksa. Natomiast worki markowe miały takie ceny, że przepraszam bardzo! Króluje świat Disneya w kadrach z "Hany Montany" i najnowszych "Aut". Postanowiłam więc, że Tymka zaopatrzę w worek z jego ulubioną postacią czyli ślicznym zawsze uśmiechniętym i mającym edukacyjne przygody Ukim z kanału BBC CBEEBIES. Bajeczki krótkie, nieme ale gesty i sytuacje w których znajduje się bohater pięknie dają się odczytać i zrozumieć. Polecam! Filmiki, jeśli nie macie dostępu do kanału w waszej kablówce, można znaleźć TU.
A tak wyglądała praca nad workiem :)

 Zakupiłam w sklepie 1m bawełnianego, pościelowego materiału w kolorze błękitnym. Wycięłam prostokąt o szerokości 38 a wysokości 94 cm.

 Boki obszyłam aby się nie strzępiły a następnie zszyłam razem. Nie miałam, niebieskiej nici ale, że Uki jest żółty postanowiłam wykorzystać ten kolor.

 Tunelik zszyłam najpierw aby się nie strzępił a potem zawinęłam go jeszcze raz. Na środku pozostawiłam miejsce niezszyte na wciągnięcie sznurka.

 Tak wyglądał szablon przed wycięciem. Postać i imię zaplanowałam w prostokącie o formacie A4.

 Szablon wycięty i ułożony na worku.

 Pierwsza faza czyli tapowanie żółtą farbą.

 A tak wyglądał rysunek po odjęciu szablonu. Imię wytapowałam zieloną farbą.

 Malowanie szczegółów postaci.


 I całość gotowego obrazka.


 A teraz czas na sznurek :)


 GOTOWE :)

Jeśli którejś z mam spodobał się pomysł na taki spersonalizowany worek (ulubiona postać + imię) można go zamówić w cenie 15 zł + koszty przesyłki.
Do przeczytania!

5 komentarzy:

 1. Mnie się spodobał, mnie!!!:)) Ale moje dzieci dorosłe a wnucząt brak..:( Ściskam Gosieńko i dziękuję bardzo za udział w zabawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny efekt!!! Oby pomogło przedszkolakowi w szybkiej klimatyzacji!!! Tymek, w przedszkolu fajnie jest!!! ;-) Cieszę się, że chustecznik się spodobał. Zabrzmi to przekornie, ale obyście jak najrzadziej z niego korzystali :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Asiu, kiedy Oliwka wybierze się do przedszkola to masz u mnie worek ze specjalnym rabatem :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda Oliwka już od ponad roku śmiga do Klubu Malucha, ale z małym dziecięcym plecaczkiem, który jest bardzo praktyczny do pakowania prowiantu na cały dzień (uroki Klubu Malucha :/ ) Mamy nadzieję, że za rok dostanie się do przedszkola samorządowego i będę pamiętać o Twojej propozycji :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Worek wyszedł rewelacyjnie!!! Uwielbiam oglądać jak krok po kroku powstają Twoje dzieła...i choć wygląda to całkiem prosto ja bym tak nie potrafiła...Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)