czwartek, 14 kwietnia 2011

Kartki świąteczne już gotowe.


Zrobiłam właśnie ostatnią 17 karteczkę na te nadchodzące święta. To już moja tradycja, że na każde święta wymyślam nowe kartki. W domu mam pełno kartonów i innych ozdobników a zawsze to taniej wyjdzie niż gotowce ze sklepów, jeśli się ma dużą rodzinę i daleko :) Postanowiłam się nimi pochwalić i pokazać jak można je wykonać.


Potrzebne nam będą: dwa prostokąty, mniejszy w kolorze fuksji i ciut większy (ok 5mm) w czerwieni oraz papier wizytówkowy w formacie A5. Wcześniej trzeba sobie zaprojektować w edytorze tekstowym pozdrowienie "Wesołego Alleluja!" a następnie wydrukować. W środku kartka ma również już wydrukowane życzenia. 


Z przybrów artystycznych potrzebujemy złotej farby akrylowej, płaskiego pędzelka, kleju typu wikol i kleju brokatowego w kolorze czerwonym.

 Wycinamy sobie z kartonika kształt kurczaczka, który przy pomocy gąbki i złotej farby tapujemy na fuksjowym prostokącie. Robimy to dokładnie na obrzeżach a w środku możemy pozostawić lekkie niedobicie farby, które przybierze nam kształt skrzydełka. W mokrej jeszcze farbie drewnianym końcem pędzla zbieramy farbę tworząc oko.

  Po wyschnięciu kurczęcia pod oczkiem rozsmarowujemy małą kropelkę brokatowego kleju aby nasz kurczak nabrał rumieńców. Następnie sklejamy Fuksjowy kartonik z większym czerwonym. Przyklejamy do kartki i płaskim pędzlem malujemy dookoła ramkę złotą farbą. Farba jet słabo kryjąca dzięki czemu uzyskujemy ciekawy efekt.

Kartoniki można sobie wybrać również w innych kolorach ale złota farba najlepiej jest widoczna na ciemniejszych.
Pozdrawiam i wracam do następnych artystycznych zadań!

1 komentarz:

  1. Myślę,że takie własnoręcznie zrobione kartki poza życzeniami niosą z sobą dobrą energie od osoby, która poświęciła swój czas, by Nią obdarować. Też zwykle sama robię kartki świąteczne. I najbardziej sobie takie kartki cenię od innych.
    Ta Twoja z kurczaczkiem, bomba!
    Pozdrawiam. Asia

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za komentarz :)